Yol kesen teröristler 3 aracı ateşe verdi

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Tunceli’de yol kesen teröristler, durdurdukları iki kamyon ve bir tırı ateşe verdi.

Edinilen bilgiye göre, bölücü terör örgütü PKK mensubu silahlı bir grup, Tunceli-Erzincan karayolu üzerinde Söğütlü Çeşme mevkisinde yoldan geçen araçları durdurdu.

Araçlardan sürücülerini ve yolcularını indiren teröristler bir süre örgüt propagandası yaptıktan sonra 2 kamyon ve 1 tırı ateşe vererek bölgeden ormanlık alana doğru kaçtı.

Teröristler tarafından yakılan ve freni boşalan kamyonlardan biri hareket ederek yolda bekleyen bir otomobil ve minibüse çarparak durdu.

Kars’ta teröristler yol kesip araçları ateşe verdi

Kars’ın Kağızman ilçesinde yol kesen bölücü terör örgütü PKK üyesi grup, 20’ye yakın aracı ateşe verdi.

Alınan bilgiye göre, 25 teröristin bulunduğu grup, gasbettikleri kepçeyle Kağızman-Iğdır-Erzurum karayoluna Karakurt-Denizgölü mevkisinde hendek kazdı ve 20’ye yakın aracı durdurarak ateşe verdi.

Araçlarından indirdikleri sürücüler ve yolcuların cep telefonlarını alan teröristler, terör örgütünün propagandasını yaptı.

Olayın ardından bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Jandarma özel harekat timleri, kaçan teröristlerin yakalanması için çalışma başlattı.

– Kars Vali Vekili Ünal

Kars Vali Vekili Adem Ünal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 25 teröristin bulunduğu grubun olay yerindeki araçları yakarak kaçtıkları yönünde bilgi aldıklarını söyledi.

Ünal, teröristlerin bir kepçeyi gasbederek yola hendek kazdığını belirterek, olay yerine giden jandarma ekibinin müdahalesi sırasında kaçmaya başladıklarını sözlerine ekledi.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
.