THY En İyi Hava Yolu Seçildi

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

İngiltere’nin büyük dergisi Which? yaptığı en iyi performans gösteren hava yolu araştırmasında, Türk Hava Yolları birinci oldu.

BU YIL İLK SIRADA YER ALDI

Which? dergisinin her yıl düzenlediği “En iyi performans gösteren hava yolları hangisi?” anketinde kısa mesafeli taşımacılık kategorisinde Türk Hava Yolları bu yıl ilk sırada yer aldı. 7 bin 500 üyenin katıldığı ankette, katılımcılar, koltuk ve kabin konforu, yemek lezzeti, müşteri memnuniyeti ve kalkış zamanlarındaki dakiklik kategorilerinde havayollarına puan verdiler.

KOLTUK KONFORU VE YEMEK LEZZETİ 5 YILDIZ

Türk Hava Yolları, koltuk konforu ve sunulan yemeklerin lezzeti kategorilerinde 5 yıldız alırken toplamda aldığı yüzde 80 oranında müşteri memnuniyetiyle listenin başında yer aldı. Uzun mesafeli uçuşlarda da Singapur Hava Yolları en iyi havayolu seçildi. Singapur Hava Yolları’nı Emirates ve KLM izledi.

turkiye-nin-goz-bebeginden-buyuk-gurur_x_9074393_9757_z11

İNGİLİZ HAVA YOLLARININ PUANI DÜŞTÜ

Derginin sonuçlarına göre kısa mesafeli uçuşlarda İngiliz Hava Yolu British Airways katılımcılardan düşük not aldı. Geçtiğimiz yıl yiyecek ve içecek kategorisinde 4 yıldız alan British Airways bu yıl sadece 2 yıldız ile yetindi. Bütçe dostu kategorisinde de sadece 2 yıldız verildi. Kısa mesafeli taşımacılık yapan hava yolları arasında en kötü hava yolu İspanya’ya ailt Vueling seçildi. Avrupa’da ucuz uçuşları ile tanınan İrlandalı hava yolu şirketi Rynair Air de listenin son sıralarında yer aldı. Uzun mesafeli uçuşlarda ise United Airlanes sonuncu geldi.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
.