“Seçimlerin büyük bir katılımla gerçekleşmesi büyük başarı”

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Merziye Afham, Türkiye’de yapılan genel seçimlerin “sakin bir atmosferde, halkın yüzde 86’sı gibi büyük bir katılımla gerçekleşmiş olmasının Türkiye hükümeti ve halkı için büyük bir başarı” olduğunu söyledi.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada Afham, “Sakin bir atmosferde ve halkın yüzde 86’sından fazlasının katılımı ile gerçekleşen seçimler, Türkiye hükümeti ve halkı için büyük bir başarıdır ve bu ülke halkının gelişmişlik ve olgunluğunu gösterir” ifadelerini kullandı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Hükümeti ve halkı ile son derece yakın, dostça ilişkilere sahip olduğumuz komşu ve dost ülke Türkiye’de seçimlerin sakin ve barışıl bir ortamda gerçekleştirilmiş olmasını son derece önemli kabul ediyoruz. Halkın oyuna saygı duymakla birlikte, huzurlu ve yüksek katılım gösterilen seçimlerin bu ülke halkının kalkınma, büyüme ve refahına katkı sağlayacağını ümit ediyor, bölgesel barış ile istikrarın sağlanmasında etkili bir rol üstleneceğini ümit ediyoruz. İran İslam Cumhuriyeti, gelecekte de iki ülke ilişkilerinin tüm boyutlarda daha yüksek seviyelere çıkarılacağına inanıyor.”

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
.