Seagate en hızlı ve ince 2 TB sabit diski duyurdu

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Seagate piyasadaki en hızlı, en ince ve en hafif 2 TB depolama kapasitesine sahip sabit diski tanıttı. İşte FireCuda adlı SATA 6gb/s hibrit mobil sürücünün kullanıcılara sundukları.

Seagate 10TB’lık Sabit Diskini Tanıttı Seagate FireCuda 2 TB mobil SSHD özellikleri

Hexus’un haberine göre, 2.5 inçlik form faktörüne sahip olan FireCuda modeli, hibrit ya da diğer bir deyişle SSHD sürücü. 2 TB depolama kapasitesinin yanı sıra 8 GB’lık hızlı bir bütünleşik flaşa sahip olan ürün, Çok Katmanlı Önbellekleme algoritması sayesinde sürekli olarak sisteminizi nasıl kullandığınızı analiz etme özelliğine sahip. Bu özellikle en çok kullanılan dosyalar, SSHD sürücünün flaş bölümünde tutuluyor ve flaş yüzdesinin çok fazla olmasına rağmen performans kaybı önleniyor.

SSHD sürücünün yeni firmware’ı ise, sürücünün optik plakasının dönüş hızını ihtiyaç duyulmadığı zamanlarda yavaşlatıyor. Böylece performanstan ödün vermeden gereksiz güç tüketiminin de önüne geçilmiş oluyor.

Ürünün 2.5 inçlik 5400RPM/7200RPM HDD’ler ile karşılaştırma sonuçları ise şöyle:

Oyun Yük Testi: yüzde 140 / yüzde 50 daha hızlı (PCMark 7 sistem depolama oyun testi)

firecuda01.jpg

Uygulama Yük Testi: yüzde 450 / yüzde 300 daha hızlı (PCMark 7 sistem depolama uygulama başlatma testi)

Windows 7 Başlangıç Süresi: yüzde 35 / yüzde 25 daha hızlı (8 GB RAM’li i5 dizüstünde Microsoft aracı ile)

Seagate FireCuda 2 TB mobil SSHD çıkış tarihi ve fiyatı

5 yıllık garantinin sunulacağı Seagate FireCuda 2 TB mobil SSHD’nin çıkış tarihi ve fiyatı henüz belirsiz ancak Segate üründe harika bir fiyat sunulacağını ifade ediyor.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
.