Rus Polisine “Türk” Tasarımı Travmatik Silah

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Av tüfeği üretiminde 99 ülkeye ihracatla önemli merkezlerden biri olan Üzümlü’de faaliyet gösteren bir firma, gerek istihdama gerekse ihracata sunduğu katkıyla bölge ekonomisine fayda sağlıyor.

YILDA 3 BİN SİLAH

Apartman altında üretimine devam eden firma, farklı tür ve modelde av tüfeği imal ediyor. Bölgeye özgü tasarım ve estetiğiyle bilinen tüfekleri yurt içi ve dışına satan firma, yılda 3 bin silah üretiyor.

Firma sahibi ve Beyşehir Silah Sanayicileri Derneği Başkanı Nevzat Demirel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mahallede yüzün üzerinde firmanın üretim yaptığını söyledi.

99 ÜLKEYE SATIYORLAR

Av tüfeklerinin ABD başta olmak üzere 99 ülkeye gönderildiğini aktaran Demirel, Beyşehir’in imalat, istihdam, ticaret ve ihracatta önemli konuma yükseldiğini vurguladı.

Demirel, tüfek yapımının, ilçenin Huğlu ve Üzümlü mahallelerinde yaklaşık bir asır önce evlerin altındaki atölyelerde başladığını belirterek, gelişen teknolojinin de etkisiyle sektörün gelişme imkanı bulduğunu dile getirdi.

rus-polisini-turk-un-gucu-koruyor_x_8392662_2959_z1[1]

“BABAYİĞİT BİZİZ”

Yerli savunma sanayisi ile ilgili gelişmeleri yakından takip ettiklerini anlatan Demirel, “Bunun lokomotifi olmaya talibiz. Göğsümüzü kabartarak bunu söylüyoruz. Mehmetçiğin elinde yerli silahlar olmalıdır. Altyapımız, tecrübemiz ve ustalığımız var. Gerekli müsadenin verilmesi halinde yerli silahları üretebiliriz. Yakın bir tarihte sanayi sitesi kurulması için çalışmaya başlayacağız. Savunma sanayisinin ihtiyacı olan silahları yapmaya talibiz. Babayiğit biziz.” diye konuştu.

RUSYA KRİZİ ETKİLEDİ

Yaklaşık 30 yıldır üretimine devam eden firmasının ihracata katkı sağladığını vurgulayan Demirel, “En çok ihraç ettiğimiz ürünlerin başında, kendi üretimimiz travmatik silahlar geliyor. Travmatik silah, mermisi plastik olduğu için kişide travma etkisi yapıyor. Türkiye’de kullanımı yasak. Bu nedenle sadece ihraç ettiğimiz bir ürün.” dedi.

RUS POLİSİNİN SİLAHINI YAPIYORLAR

Demirel, travmatik silahın yurt dışındaki pazarda ilgi gördüğüne işaret ederek, “Rusya’ya ihracatımız vardı, halen de devam ediyor. Son zamanlarda ülkemizle yaşanan krizden sektörümüz de etkilendi. Bu sıkıntı aşılırsa Rusya’ya ihracatın artarak devam edeceğini umuyorum. Birkaç firmamız aylık 3-4 bin civarında silah satışı gerçekleştiriyor. Firmamızın ürünü, plastik mermi atan, pompalı tüfek ve tabanca yaptık. Rusya’da toplumsal olaylarda polisin kullandığı travmatik silahı biz gönderdik. Rus vatandaşlar da kullanıyor. Farklı ülkelere de gönderdik ama ilk Rusya’ya sattık. İlk kez 2010 yılında göndermiştik. Son krizden dolayı gönderemiyoruz. İlişkiler düzelirse ihracatımız devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
REKLAMLAR
Editörün Seçtikleri

  • antalya hal fiyatları
  • irem derici
  • guzeller
  • güzel dini sözler
  • Antalya Elmalı meyve ve sebze hal fiyatları
  • hilmi cem
  • burak özçivit
  • hande doğandemir
  • sihirli annem çilek
  • gunesi beklerken