Robin van Persie İstanbul’da

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Fenerbahçe’nin transfer etmek için kendisi ve kulübü Manchester United ile görüşmelerde bulunduğu Hollandalı yıldız futbolcu Robin van Persie, İstanbul’a geldi.

Eşi ve iki çocuğunun da bulunduğu özel uçakla Sabiha Gökçen Havalimanı Genel Havacılık Terminali’ne gelen Hollandalı futbolcu, sarı-lacivertli taraftarlarca coşkulu biçimde karşılandı.

Fenerbahçe Futbol Takımı Sportif Direktörü Giuliano Terraneo ve idari menajer Hasan Çetinkaya’nın havalimanında eşlik ettiği 32 yaşındaki forvet oyuncusu, pasaport işlemlerinin ardından kendisini dışarıda bekleyen taraftarları selamladı.

Hollandalı futbolcu, kendisine sevgi gösterisinde bulunan taraftarların yanına gitti. Van Persie, bir taraftardan atkı alarak boynuna astı. Yıldız futbolcu, taraftarlarla buluşmasının ardından tekrar havalimanına girerek, farklı bir yerden çıkış yaptı.

– “Uçan Hollandalı” tezahüratı

Fenerbahçeli taraftarlar, Robin van Persie’nin İstanbul’a gelişi sırasında büyük heyecan ve coşku yaşadı.
Hollandalı futbolcuyu taşıyan uçağın İstanbul’a inişinden bir saat önce havalimanına gelen taraftarlar, tezahüratlarla yeni transferlerini bekledi. Taraftarların “Uçan Hollandalı” şeklindeki tezahüratları dikkati çekti.
Emniyet güçlerinin havalimanında yoğun önlemler aldığı görüldü. Taraftarların havalimanın girişini kapatmaması için bariyerler kuruldu. Van Persie’nin havalimanından ayrılışı sırasında taraftarların coşkusu daha da arttı. Taraftarlar çok sayıda meşale yakınca, Hollandalı futbolcu yoğun bir duman bulutu altında basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Van Persie’den ilk açıklama!

Hollandalı yıldız, uçaktan iner inmez FB TV’ye şu açıklamayı yaptı: “Gerçekten kendimi çok iyi hissediyorum. Çok güzel bir uçuştu. İstanbul’da olmaktan dolayı çok mutluyum. Fantastik bir taraftarın önüne çıkacağım. Seslerini duydum, fantastik bir taraftarın önüne çıkmak için sabırsızlanıyorum.
Dirk Kuyt’la 10 yıldır milli takımda beraber oynuyoruz. Buraya gelmeden önce onunla konuştum. Kuyt’a fikirlerini sordum. Bana buranın çok büyük bir kulüp olduğunu söyledi. Bu kulübün ve taraftarların büyüklüğünden bahsetti. Umarım onları mutlu ederim.”

Taraftarlara seslendi!

Havaalanına kendisini karşılamaya gelen taraftarlara seslenen Persie, “Burada gördüğüm görüntülerden çok etkilendim. Daha önce çok şey gördüm ama böylesini görmedim. Burada olmaktan gurur duyuyorum. Sizi mutlu etmek için herşeyi yapacağım. Buraya gelen herkese çok teşekkür ederim.” dedi.

Beşiktaş’tan teklif aldı mı?

Hollandalı yıldız, Beşiktaş’ın kendisine yaptığı transfer teklifi ile ilgili soru üzerine ise “Benim için önemli olan burada olmak. Fenerbahçe’nin oyuncusu olmaktan dolayı çok mutuyum. Türkiye’deki diğer takımlara da saygı duyuyorum, lige saygı duyuyorum ama Fenerbahçe tafatarını mutlu etmek istiyorum” diye konuştu.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
.