Pınar Karşıyaka şampiyonluğunu kutluyor

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Türkiye Basketbol Ligi şampiyonu Pınar Karşıyaka’da basketbolcular, idari ve teknik heyet, medya gününde Karşıyaka Spor Salonu’nda gazetecilerle bir araya geldi. Basketbolcular, kulüp tarihindeki kupalarla fotoğraf çektirdi.

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca, gazetecilere yaptığı açıklamada, şampiyonluğun ardından güzel günler yaşadıklarını, ilçede çok büyük bir coşku olduğunu söyledi.

Karşıyaka olarak uzun bir süre sonra şampiyonluğa ulaştıklarını dile getiren Sarıca, “Bu şampiyonluğa uzanırken de Fenerbahçe Ülker ve Anadolu Efes gibi çok değerli takımları geçtik. Bu çok mutluluk verici, gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Hedeflerin hiçbir zaman bitmeyeceğini vurgulayan Sarıca, “Hedefler bitmez. Bu sene burada, gelecek senelerde başka yerlerde olur ama koçluk hayatımda bir sürü hayalim var. Açıkçası bunun devamını sağlamaya çalışacağım. Bundan sonra daha fazla sorumluluğumuz var” dedi.

“Bütün takımı korumak istiyoruz”

Sarıca, gelecek yıl mevcut takımı korumaya çalışacaklarını aktararak, “Oyunculara artan ilgi ve alaka, abartılı teklifler ve ilgi var. Biz bütün takımı korumak istiyoruz. Avrupa Ligi’ni de konuşuyorsak, yaratacağımız imkanları biraz daha fazlalaştırmanız gerekiyor. Oyuncuların da doğru kararı vermesi gerekiyor. Sadece bir yere transfer olmak önemli değil” diye konuştu.

Bobby Dixon’un vedası

Sarıca, Bobby Dixon’un Fenerbahçe Ülker’le anlaşmasıyla ilgili bir soru üzerine, şunları kaydetti:

“Bobby Dixon, Karşıyaka’ya büyük hizmetler vermiş, çok değerli bir sporcu. Bizim de duygusal anlamda aramızda bağ var. Yaptığı hizmetler, sporculuğu, duruşu için hem kendi adıma hem de takım adına teşekkür ediyorum. Fenerbahçe Ülker’le anlaşmış, ben de açıkçası ondan duymadım, direkt dışarıdan duydum. Veda mesajı da yayınlamış, aramızdaki bağlantıdan dolayı, kararı kendisinden duymak daha hoş olurdu ama bu saatten sonra iyi temenniler sunmaktan, yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etmekten başka bir şeyimiz yok.”

Ufuk Sarıca, isminin bir parka verilme girişimini “muazzam bir şey” olarak değerlendirdi.

Dixon: “Başka bir seçeneği değerlendirmek istedim”

Pınar Karşıyaka’nın başarılı oyun kurucusu Bobby Dixon da her yıl kendilerini geliştirerek ilerlemeye çalıştıklarını, bu sezonu da şampiyon tamamladıklarını kaydetti.

Dixon, takıma veda etmesiyle ilgili olarak da “3 senedir Karşıyaka’dayım. Burası ikinci evim gibi artık. Bu noktadan sonra önüme bakıp, başka bir seçeneği değerlendirmek istedim” diye konuştu.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
REKLAMLAR
Editörün Seçtikleri

  • basak parlak
  • irina shyak
  • adriana lima fotoğrafları
  • Antalya Elmalı meyve ve sebze hal fiyatları
  • arda kural
  • zuhal topal
  • ANTALYA HARİTASI
  • Yolanthe Cabau Resimleri
  • fatmagül fakı
  • mustafa avkıran alaz