Makro Market Borsa İstanbul’dan Çıkıyor

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Makro market Borsa İstanbul’dan çıkma kararı aldı. Şirketten KAP’a yapılan açıklamada, elinde Uyum hisseleri bulunan yatırımcılar için belirlenen süre ile ilgili bilgi verildi. Makro Market adına yapılan açıklamada “Borsa İstanbul serüvenimize ara verme kararı almış bulunmaktayız” denildi.

TOPLAM 313 MAĞAZASI VAR

Ankara merkezli Makro Market’in 15 ilde 252 mağazası bulunuyor. Uyum Market’in ise 61 mağazası bulunuyor. Hisseleri Borsa’da işlem gören Uyum Gıda ve İhtiyaç Maddeleri San. ve Ticaret A.Ş.’nin yüzde 70 hissesi Verimed A.Ş.’ye ait. Şirketin yüzde 30 hissesi ise halka açık. Halka açık hissenin yüzde 92,23’ü Makro Market’e, yüzde 5,83’ü ise Makro Market’in ortaklarından Şeref Songör’e ait. Kalan yüzde 1,93’lük hisse ise küçük yatırımcının elinde.

KAP’A BİLDİRİLDİ

Ancak bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan ‘Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları’ kullanım süreci ile ilgili duyuru’ başlığı ile yapılan açıklamada, Makro Market’in, Borsa İstanbul’dan çıkma kararının olduğu bildirildi.

market-devi-artik-yokum-dedi_x_8393234_3243_z1[1]

YÜZDE 98’İNE SAHİP

Uyum Market’in yüzde 98,08 hissesinin Makro Market ve Şeref Songör’de olduğu hatırlatılarak “Birlikte hareket eden ortakların şirketin toplam pay/oy oranının yüzde 98,08’sine tekabül ettiği ve bu nedenle hakim ortak konumuna ulaşıldığı bilgisi paylaşılmıştır. Açıklamada, Tebliğ’de düzenlenen satma hakkı ile ortaklıktan çıkarma hakkının kullanılacağı hususları duyurulmuştur” denildi.

BORSA SERÜVENİMİZE ARA VERDİK

Makrom Market adına KAP’a gönderilen yazıda, “Makro Market A.Ş. olarak, halka açık, hisse senedi piyasasında pay senedi işlem gören bir şirket olmanın önemini biliyoruz. Diğer taraftan yatırımcılarımızın ve potansiyel ortaklarımızla ile daha güçlü daha büyük ölçeği barındıran bir yapıyla yolumuza devam etme isteğindeyiz. Dolayısıyla ile Borsa İstanbul serüvenimize ara verme karan almış bulunmaktayız. Önümüzdeki dönemde, 25 yıllık yönetim deneyimi ve halka açık şirket yönetim tecrübesi ile daha büyük ve daha değerli bir yapıyı sizler ile paylaşmak arzusundayız” denildi.

Öte yandan, Uyum Gıda’nın yüzde 70 ortağı görünen Verimed Tıbbi Ürünler A.Ş de geçtiğimiz günlerde Makrom Market’e devredildi. Devir kararı, şirketin ticaret sicil kayıtlarına yansıdı.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
.