Elazığ’da arazide patlama meydana geldi

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Palu ilçesinde, arazide meydana gelen patlama sonucu 3 kişi öldü.

İlçenin Bozçanak köyü Hanönü mezrasında Çetin Yıldırım, 2 çocuğuyla el arabasındaki çöpleri dökmek için araziye gitti. Bu sırada henüz belirlenemeyen nedenle patlama meydana geldi.

Bölgeye çok sayıda ambulans ve asker sevk edildi.

Hayatını kaybedenlerin kimlikleri belli oldu

Patlamada hayatını kaybeden kardeşlerin kimlikleri belli oldu.

İlçenin Bozçanak köyü Hanönü mezrasında meydana gelen patlamada, babaları Çetin Yıldırım ile hayatını kaybeden çocukların 3 yaşındaki Ecrin ve 9 yaşındaki Ensar Yıldırım olduğu belirlendi.

Olay yerinde patlamanın nedenine ilişkin incelemeler sürdürülüyor. Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli de olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Ölenlerin yakınlarının da olay yerine geldiği görüldü.

‘Patlamanın bir terör hadisesi olmadığı kanaatine varılmıştır’

Elazığ Valiliği, ilk incelemede terör hadisesi olmadığı kanaatine varıldığını bildirdi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Olayın hemen akabinde bölgeye sevk edilen güvenlik güçlerimizin yaptıkları ilk inceleme neticesinde patlamanın bir terör hadisesi olmadığı kanaatine varılmıştır. Palu Cumhuriyet Başsavcılığınca olayla ilgili adli soruşturma başlatılmış olup, olayın sebebi ile ilgili daha somut bilgilere ulaşıldığında kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

İki metre genişliğinde çukur oluştu

Öte yandan patlamada hayatını kaybeden baba ile iki çocuğun cesedi otopsi için Fırat Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı.

Yaşamını yitiren Çetin Yıldırım ile çocukları 3 yaşındaki Ecrin ve 9 yaşındaki Ensar Yıldırım cesetleri olay yerinde yapılan incelemenin ardından otopsi için Fırat Üniversitesi Hastanesi morguna götürüldü.

Patlamanın meydana geldiği yerde yaklaşık bir buçuk metre derinliğinde iki metre genişliğinde çukur oluştuğu görüldü.

Bu arada, Elazığ’da ikamet eden Yıldırım’ın, Kovancılar ilçesindeki krom işletmesinde çalıştığı, hafta sonu tatili için ailesiyle anne ve babasının yanına geldiği öğrenildi.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
.