Çığ Altından 6 Gün Sonra Sağ Çıktı

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Hindistan’ın Ladakh bölgesinde meydana gelen çığ faciasından tam 6 gün sonra bir asker sağ olarak çığ altından çıkarıldı. Korgeneral D.S. Hooda yaptığı açıklamada, 6 gün önce ülkenin kuzeyindeki Cammu Keşmir eyaletinde Siachen Buzulları’ndaki askeri noktaya çığ düşmesi sonucu hayatını kaybeden 9 askerin cesedine ulaşıldığını belirtti.

9 ASKERİN CESEDİNE ULAŞILDI

Korgeneral D.S. Hooda yaptığı açıklamada, 6 gün önce ülkenin kuzeyindeki Cammu Keşmir eyaletinde Siachen Buzulları’ndaki askeri noktaya çığ düşmesi sonucu hayatını kaybeden 9 askerin cesedine ulaşıldığını belirtti.

7 METRE KAR ALTINDAN KURTARILDI

Öldüğü sanılan Hanamanthappa Koppad isimli askerin dün gece 7 metre kalınlığındaki kar altından kurtarıldığını dile getiren Hooda, askerin tedavi için New Delhi’ye nakledildiğini söyledi. Çığ ve heyelanların sıkça yaşandığı Keşmir’de, dondurucu soğukların hüküm sürdüğü Himalaya’nın doğu bölgesine konuşlanan Hindistan ve Pakistanlı askerlerin, çatışmadan ziyade zorlu hava şartları nedeniyle hayatını kaybettikleri biliniyor.

cig-altindan-6-gun-sonra-sag-cikti_x_8140705_9461_z1[1]

SİLAHSIZLANMA KARARI İÇİN GÖRÜŞMÜŞLERDİ

Geçen ay aynı bölgede yine çığ düşmesi sonucu 4 Hint askeri yaşamını yitirmişti. Pakistan’daki Azad Keşmir’de de 2012 yılında çığ düşmüş, çoğu asker 140 kişi hayatını kaybetmişti. Hindistan ve Pakistan Siachen Buzulları’nda silahsızlanma kararı almak için görüşmüş ancak olumlu bir sonuç alınamamıştı.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
.