BMW aracını eve park etti!

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Her marka ve modelin kendine has sevenleri olsa da, BMW sürücülerinin bir kısmı araçlarına fazlasıyla düşkün. BMW severler oldukça tutkulu bir gruplar ve dünya çapında da düzenli olarak toplantılar düzenleyip, çeşitli yarışlar organize ediyorlar. Bunlardan birisi de Randy Jalil.

Garajda yer yoksa, salonda var

Amerika’nın Florida eyaletinin Port St. Lucie bölgesinde hayatını sürdüren Randy Jalil, 10 Ekim 2016 günü sona eren Matthew Kasırgası’nın bir yıkıma doğru ilerlediğini görünce, her aracına tutkulu insanın yapacağını (tamam, belki hepsi değil) yaptı ve iki aracını garaja kapattı, fakat hâlâ klasik E30 M3 kasa BMW’si için yer ihtiyacı vardı.

Gözü gibi baktığı aracına kıyamayan ve kasırga sonrası gireceği durumdan korkan Jalil, daha sonra evinin salonunda oldukça boş alan olduğunu hatırladı ve BMW E30 M3‘ünü buraya taşıdı. Aracı böylece kasırgaya uzak, mutfağa yakın hâle geldi!

bmw-sini-evin-icine-aldi.jpg

Her ne kadar bu biraz ‘absürt’ gözükse de, Matthew Kasırgası bu sene çok sayıda bölgeyi etkiledi ve Amerika’da neredeyse 5 milyar dolar seviyesinde  hasar yarattı. Saatte 260 km hıza kadar varabilen kasırga, dışarıda kalsaydı genç adamın aracını da kullanılmaz hâle sokabilirdi.

BMW sürücüsü aracına adeta ‘aşık’

Konuya dair açıklama yapan ilginç sürücü Randy Jalil ise şu sözleri kullandı:

E30‘uma 8 senedir sahibim ve son birkaç yıldır da bu arabaların değeri arttı. Hiçbir risk alamazdım ve bu araba kesinlikle benim övünç kaynağım ve en büyük eğlencelerimden birisi. Ona yıllar boyunca da sahip olacağım’.

BMW, Intel ile ortaklığını açıkladı

Neyse ki Matthew Kasırgası, Port St. Lucie bölgesine genç adamın düşündüğü kadar sert gelmedi ama kendisi, ‘eşeğini sağlam kazığa bağlayanlar’ listesinde muhtemelen zirveye çıktı.

Randy Jalil, ‘Aracımdan keyif alıyorum ve günlük sürüyorum. Birçok insan artık arabalarını sadece garajda tutuyor ve değerinin artmasını bekliyor. Arabalar sürülmek içindir ve ben de böyle yaşamaya devam edeceğim’ dedi.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
.