Blackberry’nin geleceği nasıl olacak?

   2017 Tarihli Haber
  Ekleyen : Yazar
  Yorum Yok

Geçtiğimiz süreçte teknoloji sektörünün en önemli oyuncularından biri olan Blackberry, günümüzde eski statüsünü kaybetmiş bir izlenim veriyor.

Blackberry Messenger(BBM) çözümü ile anlık mesajlaşma uygulamaları kapsamında, zamanının en iyi hizmetini veren şirket, mobil alan ile sınırlı kalmaksızın teknolojinin birçok alanında yer almıştı.

Akıllı telefon sektörü haricinde, kablosuz internet konusunda da teknolojinin öncü şirketlerinden biri olan Blackberry‘nin geleceğinin nasıl bir hal alacağı ise tartışma konusu.

Yahoo örneğinde olduğuna benzer olarak şirketin “çöküş” sürecine gideceğini savunanlarının yanında, şirketin eski günlerine dönebileceğini düşünenlerin sayısı hiçte az değil.

Blackberry Kepenkleri mi İndiriyor?

Blackberry’nin geleceğini umutlu görenlerin başında ise CEO John Chen geliyor. Şirket CEO‘su John Chen, Blackberry‘nin gelecekte nasıl bir strateji izleyeceğine dair önemli açıklamalarda bulundu.

blackberry-sign-black-bbry.jpg

Blackberry’nin gelecek planları

Blackberry, geçtiğimiz ay şirketin artık donanım ürünleri üretiminde bulunmayacağına dair sinyaller vermişti.

Bunun yerine diğer şirketlere Blackberry lisanslı yazılım sağlamaya odaklanacağını belirten şirket, bu bağlamda patent odaklı bir kar marjı stratejisi yürütme hedefinde olacağını dile getirmişti.

ABD Hükümeti, Blackberry’den Vazgeçti!

Android Headlines‘da yer alan habere göre, Blackberry CEO‘su John Chen ise gün itibariyle yaptığı açıklamada, artık donanım ürünü üretiminde bulunmayacaklarını yeniden vurguladı.

Bundan sonraki süreçte yazılım sağlamaya odaklanacaklarını belirten Chen, DTEK50, DTEK 60 cihazlarının bu doğrultuda önemini vurguladı.

Blackberry markası olarak üçüncü taraf üreticilerle işbirliği yapacaklarının altını çizen Chen, Blackbery lisanslı ürünlerin birçok cihaz ve platformda yer alacağına değindi.

“Mobilite Çözümleri” adı altında akıllı telefon yazılımları da odaklanacaklarını kaydeden Chen, BB 10.3.3 örneğini verdi.

Blackberry‘nin uygulayacağı yeni stratejilerin şirketin geleceğinde meydana getireceği etkiyi zamanla göreceğiz.

Politika değişikliklerinin oldukça riskli olarak betimlendiği sektörde, Blackberry‘nin iyi örnek mi kötü örnek mi olacağını merak konusu.

Sponsorlu Baglantılar

GALERİ
REKLAMLAR
REKLAMLAR
Editörün Seçtikleri

  • fatmagül fakı
  • arda kural
  • adriana lima fotoğrafları
  • Antalya Elmalı meyve ve sebze hal fiyatları
  • Ceyda Ates
  • irina shyak
  • fahriye evcen frikikleri
  • Hilmi Cem in Sevgilisi
  • tugce ozbudak
  • basak parlak